Program

Voksen Program

25. Juli Åbningsmøde - "Jesus møder Maria" - Daniel Lind 19.30
25. Juli Talkshow 20.30
26. Juli Gospel kids 16.00
26. Juli Aftenmøde - "Jesus møder Zakæus" - Uffe Kronborg 19.30
27. Juli Formiddagsmøde - "Abrams kaldelse" - Bodil Skjøtt 10.00
27. Juli Seminar - "Medvandring" - Bodil Skjøtt 16.00
27. Juli Aftenmøde - "Jesus møder Officeren i Kapernaum" - Michael Lerche Nygaard 19.30
27. Juli Talkshow 20.30
28. Juli Formiddagsmøde - "Sarah og Hagar" - Bodil Skjøtt 10.00
28. Juli Seminar - "Godly Play" - Erik Holmgaard 16.00
28. Juli Aftenmøde - "Jesus møder Kvinden ved brønden" - 19.30
28. Juli Talkshow 20.30
29. Juli Formiddagsmøde - "Abraham og Sarah" - Erik Kloster 10.00
29. Juli Seminar - "Den gode historie" - Peter Jerup-Thise 16.00
29. Juli Aftenmøde - "Jesus møder os" - Vidnesbyrd + På Vej 19.30
30. Juli Formiddagsmøde - "Abraham og Isak" - Erik Kloster 10.00
30. Juli Seminar - "Slippe blufærdigheden - vove troen" - Henrik Højlund 16.00
30. Juli Aftenmøde - "Jesus møder Stefanus" - Andreas Bøge 19.30
30. Juli Talkshow 20.30
31. Juli Formiddagsmøde - "Abraham og Melkisedek" - Henrik Højlund 10.00
31. Juli Seminar - "Gud og angst" - Arne Pedersen 16.00
31. Juli Aftenmøde m. lovsang - "Jesus møder Peter på søen" - Søren Rønn 19.30

Børne Program

25. Juli Åbningsmøde - "Jesus møder Maria" - Daniel Lind 19.30
26. Juli Gospel-kids DK 16.00
26. Juli Aftenmøde - "Hjaltes TV-køkken" 19.30
27. Juli Formiddagsmøde - "Historien om Ester #1 (DFS)" 10.00
27. Juli Aftenmøde - "Jesus møder Officeren i Kapernaum" - Michael Lerche Nygaard 19.30
28. Juli Formiddagsmøde - "Historien om Ester #2 (DFS)" 10.00
28. Juli Seminar - "Godly Play" - Erik Holmgaard 16.00
28. Juli Aftenmøde - "Hjaltes TV-køkken" 19.30
29. Juli Formiddagsmøde - "Historien om Ester #3 (DFS)" 10.00
29. Juli Aftenmøde - "Jesus møder os" - Vidnesbyrd + På Vej 19.30
30. Juli Formiddagsmøde - "Historien om Ester #4 (DFS)" 10.00
30. Juli Aftenmøde - "Styrkeprøven på Karmels Bjerg" - DFS 19.30
31. Juli Formiddagsmøde - "Historien om Ester #5 (DFS)" 10.00
31. Juli Aftenmøde m. lovsang - "Jesus møder Peter på søen" - Søren Rønn 19.30

Junior Program

25. Juli Åbningsmøde - "Jesus møder Maria" - Daniel Lind 19.30
26. Juli Gospel kids 16.00
26. Juli Aftenmøde - "Jesus møder Zakæus" - Uffe Kronborg 19.30
27. Juli Formiddagsmøde - "5 banidtter fra Bibelen #1 (DFS)" 10.00
27. Juli Aftenmøde - "Jesus møder Officeren i Kapernaum" - Michael Lerche Nygaard 19.30
28. Juli Formiddagsmøde - "5 banidtter fra Bibelen #2 (DFS)" 10.00
28. Juli Seminar - "Godly Play" - Erik Holmgaard 16.00
28. Juli Aftenmøde - "Jesus møder Kvinden ved brønden" - 19.30
29. Juli Formiddagsmøde - "5 banidtter fra Bibelen #3 (DFS)" 10.00
29. Juli Aftenmøde - "Jesus møder os" - Vidnesbyrd + På Vej 19.30
30. Juli Formiddagsmøde - "5 banidtter fra Bibelen #4 (DFS)" 10.00
30. Juli Aftenmøde - "Styrkeprøven på Karmels bjerg " - DFS 19.30
31. Juli Formiddagsmøde - "5 banidtter fra Bibelen #5 (DFS)" 10.00
31. Juli Aftenmøde m. lovsang - "Jesus møder Peter på søen" - Søren Rønn 19.30

Teen Program

Tour de Teen er i helt klassisk Tour de France-stil en uge, hvor lederne fra Hjallerup Teen kommer rundt til forskellige dele af Danmark med aktiviteter, forkyndelse og lovsang. Ruten går fra Aarhus og op gennem Nordjylland.

  • 14:00: Fællesopstart og andagt
  • Eftermiddags aktiviteter - sport og spil
  • Seminar
  • Aftensmad
  • Forkyndelse og Lovsang
  • Samtalehjørne
  • Underholdning og Hygge

Der vil være mulighed for mad. Til en egenbetaling på 30 kr.

Flere informationer følger på Hjallerup Teens facebookside

25. Juli Christianskirken - Frederikshaldsgade 15, 8200 Aarhus 14.00-23.00
26. Juli Christianskirken - Frederikshaldsgade 15, 8200 Aarhus 14.00-23.00
27. Juli Hobro Missionshus - Vestergade 11, 9500 Hobro 14.00-23.00
28. Juli Bethesda Aalborg - Jernbanegade 16, 9000 Aalborg 14.00-23.00
29. Juli Brønderslev Indre Missionshus - Bredgade 117, 9700 Brønderslev 14.00-23.00